0. den - všichni:
odjezd z Pce, prohlídka města Krems, klášteru Göttweig a příjezd do Freinu an der Mürz
Pardubice vl. nádraží
>> zastávka v obci xx s prohlídkou kostela
>> prohlídka města krémžské hořčice - Krems
>> kostel Piaristenkirche
>> římskokatolický kostel St. Veit
>> kostel Dominikanerkirche
>> Körnermarkt se sloupem Mariensäule
>> brána k městské části Stein zvaná Steiner Tor
>> městský park Stadtpark
>> kostel Frauenbergkirche
>> procházka kolem Dunaje
>> klášter Stift Göttweig, 9 km jižně od města Krems
>> klášterní kostel Stiftskirche
>> příjezd do Freinu
>> večeře v našem penzionu Freinerhof.
1. den - I.a+b sk.:
Tonion
hostinec Lechnerbauer (850 m)
>> horské pastviny Langboden
>> chata Tonion Alm (1.429 m) s občerstvením
>> hora Tonion (1.699 m) s křížem
>> Madonna am Herenboden
>> chata Herenbodenhütte s občerstvením
>> pět putovních křížů
>> chata Weißalm
>> hostinec Gasthof Plodererhof (1.224 m).
2. den - II. sk.:
Fölzsattel (zkrácená trasa Voisthaler Hütte)
snídaně v penzionu Freinerhof
>> výstup z autobusu u východu z rokle Fölzklamm
>> sraz u zavřené chaty Schwabenbartl (814 m)
>> stoupání oblastí Fölzriegel
>> chata Fölzalm (1.484 m) s "vrchním" Christianem a chutným občerstvením (ta levá chata)
>> křižovatka v sedle Fölzsattel (1.626 m), krásný výhled
>> zpět na chatu Fölzalm (1.484 m)
>> pastvina Fölzboden
>> rokle Fölzklamm
>> chata Schwabenbartl (814 m).
3. den - I.b sk.:
Preiner Wand
parkoviště v průsmyku Preiner Gscheid (1.070 m)
>> salaš Hinterleitner
>> stezka Göbl-Kühn Steig
>> chata Neue Seehütte (1.648 m) s občerstvením
>> vrchol hory Preiner Wand (1.783 m) s křížem
>> chata Neue Seehütte
>> stezka Waxriegel Steig
>> chata Waxriegel Haus (1.361 m) s občerstvením
>> parkoviště Preiner Gscheid (1.070 m)
>> cestou zpět zastávka v obci Neuberg
>> výstup na vyhlídku věnovanou habsburskému arcivévodovi Johannovi
>> prohlídka klášterního chrámu a kláštera v obci Neuberg
>> večeře v penzionu Freinerhof
>> Jirka chtěl přidat špenát
>> příprava lodí pro sjíždění řeky Schwarza.
4. den - I.b sk.:
Karl-Ludwig Haus
parkoviště v průsmyku Preiner Gscheid (1.070 m)
>> stezka Reißtalersteig
>> soukromá chata Reißtaler Hütte (1.447 m)
>> nejschůdnější stezka Raxenmäuersteig (obtížnost A)
>> chata Karl-Ludwig Haus (1.804 m) s občersvením
>> pěšina Schlangenweg
>> stezka Kontruß Steig
>> zpět u soukromé chaty Reißtaler Hütte (1.447 m)
>> stezka Zipperlingsteig
>> kříž Totes Weib
>> svlažení v řece Mürz
>> večeře v penzionu Freinerhof.
5. den - I.a sk.:
Gamseck
hřeben Naßkamm
>> kolem salaše Zimmermann Hütte (1.330 m)
>> kolem salaše Gamsecker Hütte (1.330 m)
>> na úpatí hory Gamseck začíná lezení po skalní stěně Wildes Gamseck (obtížnost 2)
>> vrchol hory Gamseck (1.857 m) s křížem
>> salaš Karrer Alm
>> hostinec Alpengasthof Moassa (1.160 m)
>> večeře v penzionu Freinerhof
>> večerní promítání.
6. den - I.a sk.:
Großes Höllental
parkoviště před opuštěnou chatou Weichtal Haus (547 m)
>> řeka Schwarza po dešti
>> železné schody Schönbrunner Stiege
>> údolím Großes Höllental
>> začátek klettersteigu Gaislochsteig (obtížnost B)
>> bylo velmi mokro, po deštích všude tekla voda
>> klettersteig Jahnsteig (obtížnost B)
>> obtížné místo bez lana jsme nepřekonali, tak jsme se vrátili po Jahnsteigu zpět k rozcestí
>> náhorní plošina Praterstern (1.623 m)
>> vyhlídková terasa Höllental Aussicht (1.620 m), krásný výhled na právě prošlé údolí
>> chata Otto Haus (1.642 m) s občerstvením
>> u ''brány'' Törlweg začíná klettersteig Kronich-Eisenweg (obtížnost C)
>> zápis do deníku >> sestup do lázeňského města Reichenau.
7. den - všichni:
odjezd a prohlídka města Mariazell
rozloučení s paní Elisabeth a ''Mutti'' ve Freinu a odjezd
>> prohlídka poutního města Mariazell
>> prohlídka goticko-barokní baziliky, kde se nesmělo fotit
>> kaple Heillige Brunnen
>> křížová cesta
>> pohledy na město z kopce Kalvarienberg
>> hřbitov a pohled na horu Gemeindealpe (1.626 m)
>> poslední zastávka v Rakousku v obci xx.